11/21/2020 03:37:00 PM

Gdziekolwiek jesteś, bądź!

Witajcie!
Opanować dzisiejszą sztukę teraźniejszości jest coraz trudniej. Wybiegamy znacząco w przyszłość lub ciągle nie możemy pogodzić się z trudną przeszłością. Idealnym rozwiązaniem jest życie tu i teraz. Prosto się mówi, jednak trudniej zrealizować. Pomóc nam może sztuka medytacji o której niejednokrotnie już pisałam w recenzjach innych książek opisujących tą praktykę. Kolejną jest pozycja Jona Kabata- Zinna  "Gdziekolwiek jesteś, bądź!"


Ja już kilkukrotnie podchodziłam do tego tematu, jednak zazwyczaj nie wychodzi mi to dobrze. Nie jestem w tym wytrwała. Jednak z książki na książkę sądzę, że medytowanie wcale nie musi oznaczać pozycji na "buddę" czy inne kojarzące się z nią przedmioty. Wystarczy parę głębszych oddechów, które nas uspokoją, dotlenią organizm a co za tym idzie pomogą rozjaśnić nasz umysł, który zacznie lepiej funkcjonować. 

O tym też wspomina autor tej książki. Zwraca uwagę na różne aspekty życia codziennego i tłumaczy jak inaczej można reagować w danej sytuacji. Jak podejść do problemu ze spokojem, czego uczy nas sztuka medytacji. 
Cieszę się, że obecnie coraz więcej osób wybiera tą formę "duchowego" uspokojenia, ponieważ słyszę niesamowicie dużo pozytywnych opinii na jej temat.

,,Tylko ten dzień świta, którego jesteśmy świadomi” 

- czytamy w książce. To prawda, tak wiele rzeczy dzieje się wokół nas i na które zupełnie nie zwracamy uwagi. Życie nie należy do najprostszych form, ale z naszą pomocą możemy sprawić, że stanie się ciekawsze i bardziej świadome. A tego właśnie uczy medytacja! :)


Dodatkowym atutem jest to, w jaki sposób książka została wydana. Uwielbiam grube i twarde oprawki, które pięknie prezentują się na półce i się nie niszczą! A to wszystko od wydawnictwa "Czarna Owca"! :)

1 komentarz:

♥ Dziękuję za każdy dodany komentarz, który zawsze wywoła uśmiech na mój twarzy! ;) Serdecznie zapraszam do pozostawienia małego śladu po przeczytanym poście ( bo przecież komentowanie nie gryzie ☺)