12/09/2020 11:21:00 AM

Wyrzuć z głowy słonia

Hej!
Dzisiaj przychodzę do Was z dosyć grubą lekturą, w której możemy dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat motywów naszego działania w codziennej rzeczywistości. Mowa o książce "Wyrzuć z głowy słonia" Robina Hansona.Do tej lektury miałam kilka podejść, ponieważ jest napisana w dosyć naukowy sposób. Wydaje mi się, że będzie przeznaczona dla osób, które chcą dowiedzieć się czy nasze codzienne wybory, zachowania mają "głębszy" wpływ w naszej psychice. To fajna lektura dla osób interesujących się rozwojem osobistym, psychologią biznesu.

W książce omawiana jest mowa ciała, tematyka religii, polityki, medycyny a także edukacji. Nie jest to stricte "śmieszna" książka, nie należy także do tych lekkich, więc trzeba do niej przysiąść w kilka wieczorów.

Pytanie jednak nasuwa się od początku tego posta: Czym jest ten tytułowy słoń? 

Słoń to nasze ukryte motywy naszego działania w danych sytuacjach. Czasami zdajemy sobie z nich sprawę, a czasami nie mamy o nich zielonego pojęcia w związku z czym możemy być odbierani zupełnie inaczej przez nasze środowisko w którym żyjemy. 

Jeśli więc chcecie poznać te motywy, którymi się sugerujemy lub jeśli chcemy potwierdzić lub zaprzeczyć takim działaniom to ta książka będzie dla Was! :)


2 komentarze:

  1. Nie czytałam, ale kusi :)

    OdpowiedzUsuń

  2. I loved the book review, I found it too interesting. I loved your blog, which I'm already following. Happy new year and much success. https://beperes.blogspot.com/ :)

    OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuję za każdy dodany komentarz, który zawsze wywoła uśmiech na mój twarzy! ;) Serdecznie zapraszam do pozostawienia małego śladu po przeczytanym poście ( bo przecież komentowanie nie gryzie ☺)